شهر بلورد

شهر زیبای بلورد - برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی سیرجان

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان، یکی از برنامه های این جشنواره همایش عشایر بود که استاندار کرمان در این مراسم با قدردانی از نقش موثر عشایر سختکوش در تولید،ازخدمات ارزشمند آنان در عرصه های مختلف انقلاب ودفاع مقدس تجلیل کرد.

اسماعیل نجار افزود : عشایر همواره به نظام اسلامی وفادار و مدافع میهن اسلامی هستند.

استاندار کرمان سخت کوشی و صداقت را از ویژگی های عشایر دانست و گفت : عشایر غیور ما هیچگاه زیر بار ظلم وستم نرفتند و همیشه از مظلوم دفاع و با مستکبر مبارزه کرده اند.

نجار همچنین در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان در ارزیابی جشنواره افزود: این جشنواره کاربسیار خوب و بزرگی بود.

وی با تاکید بر جایگاه زندگی عشایر خاطرنشان کرد : مبادا روزی این زندگی ساده و بی آلایش دست خوش تجملات و زندگی ماشینی شود و صفای زندگی عشایر گرفته گردد.

استاندار کرمان همچنین با حضور در جمع عشایر و سیاه چادرها به پایگاه جشن عاطفه ها در جمع عشایر رفت و مبلغ 20 میلیون ریال اهدا کرد.

سرهنگ منوچهر شمس الدینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان نیز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان اعلام کرد: در این جشنواره بیش از 3 هزارنفر از ایل های لری ،افشار ، رایینی و بچاقچی شرکت کردند که ابعاد مختلف زندگی عشایر سیرجان شامل مذهبی ، فرهنگی و دستاوردهای عشایر در عرصه دفاع مقدس معرفی شده است.

وی افزود: 25 سردار شهید دوران دفاع مقدس از عشایر سیرجان هستند.

رمضان صدوقی از عشایر و شورای اسلامی بخش بلورد هم در گفتگوبا خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان اعلام کرد : جشنواره فرهنگی عشایر شامل برنامه های متنوع مانند پخت نان ، بافت گلیم ، بازیهای محلی عشایری مانند لی لی بازی ، هفت سنگ،مچ اندازی ، طناب کشی و تیر اندازی و سایر رسوم اجراشد.

شهرستان سیرجان دارای 3 هزار خانوار با 20 هزار نفر جمعیت است./س

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group